מקדוניה

דרך מרכז אלבניה חצינו אל מקדוניה, הגענו אליה עם ציפיות כי שמענו עליה המון דברים טובים והיא בהחלט עמדה בציפיות!

מרגע חציית הגבול כבר מרגישים משהו קצת אחר, לא הצלחנו להצביע על משהו ספציפי אבל יש משהו אחר.

הגענו אל הגבול כבר פחות דרוכים לקראת המעבר היות ובאלבניה עבר בקלות. הגענו לשוטר במעבר והוא שאל איפה טופס הביטוח שלנו, אמרנו לו שנעשה מיד אחרי הגבול (כמו שעשינו באלבניה) אבל מסתבר ששם זה לא עובד ככה.. השעה היתה די מאוחרת וכבר ראינו את עצמנו מבלים לילה במעבר עם הכלבים המשוטטים, מטורף כמה כאלה יש באלבניה ומקדוניה אבל הם נראים טוב, כנראה שיש מציאות בכל הזבל שזרוק סביב (-:

השוטר עשה כמה בירורים ואז בישר לנו שהוא התקשר למישהו שהוא מכיר שהוא סוכן ביטוח והוא בדרך אלינו עם הגרין קארד, הכי לא ציפינו והוא פשוט היה אדיב וממש השתדל בשבילנו, הסתדר לטובה!

אחרי התארגנות קצרה בעיירה שסמוכה לגבול החלטנו להמשיך לאגם אוכריד.

אגם אוכריד הוא אחת האטרקציות העיקריות במקדוניה אם לא ה-!!

אין במקדוניה חוף ים אז האגם מושך אליו אנשים מכל המדינה ותכלס הוא שווה ממש, אפילו מצאנו אתר קמפינג נחמד ממש על שפת האגם והתמקמנו בו כבר בלילה.. בבוקר גילינו שממש לידנו חונה משפחה הולנדית עם 4 ילדים וכבר היה לנו ברור שנישאר- אם יש משפחה עם יותר ילדים מאיתנו ואפשר להסתתר מאחורי הרעש שהם עושים- קנינו! כמובן שהם היו פחות אבל רעשנים אבל החיבור איתם גם לילדים וגם לנו היה מעולה אז נשארנו שם 3 ימים- התרחצנו באגם, שטנו בקיאק, סלקליין וזמן נחת..

אחרי שהרגשנו שהגיע הזמן לזוז עשינו יום נוסף בצידו השני של האגם, ביקרנו במנזר יפיפה, נחל עם נביעות מדהימות שאפשר לשוט בו ולראות ממש צמחיה עשירה מתחת למים >> לניווט

לפני שהמשכנו הלאה עשינו סיבוב של כמה שעות בעיר אוכריד.. החלק העתיק של העיר נמצא ממש על שפת האגם והוא מקסים, רחובות מרוצפים, סמטאות יפות ובכל כמה מטרים ירידה לחוף האגם.. אפשר ללכת לאורך החוף, על האבנים או רציפי העץ ממש עד לכנסיית Saint Jhon.

עלינו צפונה לשמורת Mavrovo לחפש דובים! סיבוב קצר ב tourist information והבנו שמדובר בשמורה בתולית יפיפיה, ניסינו לחלוב מידע על מסלולי גיפים בתוך השמורה,

האחראי במקום קצת גמגם בהתחלה… אחרי קצת חפירות הוא הראה לנו מסלול של 50 ק”מ 4X4 קפצנו על ההזדמנות, שילמנו 30 יורו פרמיט ולמחרת כבר יצאנו לדרך.

הטיול חוצה נחלים, עוקף מפלים, תצפיות על פסגות מושלגות ומצוקים מרשימים. דובים לא ראינו לצערנו וגם לא שונרים שחיים שם אבל השמורה מאוד יפה ויש בה המון מסלולי טיול רגליים, 4×4, אופניים ואפילו אפשר לעשות טיול סוסים.

אחרי כמעט 10 ימים של לינה בקמפר שכרנו דירה בסקופיה עיר הבירה של מקדוניה, הסתובבנו קצת בעיר, פגשנו מלאאא פסלי אלכסנדר מוקדון ועשינו סיבוב בOld bazar בזאר שאומרים שהוא השוק השני בגודלו אחרי השוק באינסטבול, היו צבעים, ריחות ואנשים סופר מעניינים.

כחצי שעה מסקופיה נמצא קניון מטקה שהוא גם יעד חובה, אפשר לטייל לאורך הנקיק או לשוט בסירה או קיאק עד למערת הנטיפים שהגישה היחידה אליה היא עם סירה.. אם הולכים לאורך הנקיק אי אפשר להגיע למערה כי היא בעבר השני של הנהר ואין גשר..

 

הרגשנו שבטוח יש עוד מה לראות ולגלות במקדוניה אבל יש לנו עוד כברת דרך לפנינו אז אנחנו ממשיכים..

בולגריה, אנחנו בדרך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *