אלבניה חלק שני

צפון אלבניה

בצפון מקדוניה יש שני עמקים גדולים>  Theth ו Valbona , אנחנו התמקדנו באזור של Theth שהוא אזור הררי עם עמק יפיפה שיש בו המון מסלולי טיול וגם טרק הפסגות האלבניות עובר בו.

הכפר די מבודד, בקושי יש קליטה, יש מכולת אחת וכמובן שכל התשלומים במזומן אז צריך להיערך מראש.

כמעט בכל בית בכפר יש גסטהאוס ואוירת טיולים כייפית ממש. בחרנו לעשות את המסלול לעין הכחולה (כן, זה המקום השני באלבניה שנקרא כך), הליכה של שעה וקצת לכל כיוון (בקצב הילדים) עד לנביעה שאי אפשר לתאר אפילו את צבעי המים, מטורף! >> למסלול לחצו כאן

עשינו עוד מסלול 4×4 קצר שיוצא מהכפר Theth עד הכפר Okol >> למסלול לחצו כאן

ועוד טיול קצר למפל Theth >> למסלול לחצו כאן

יש עוד המון מסלולי טיול, זה אזור יפיפה ומלא גם בטיולים קצרים וגם טרקים ארוכים יותר כמו הטרק “פסגות הבלקן” ועוד. .

את הדרך למקדוניה עשינו בחלקה לאורכו של נהר הדרין וגם תכננו לקחת מעבורת שתקצר את הדרך לValbona אבל מסתבר שצריך לעשות הרשמה מראש היות ורק 3 כלי רכב יכולים לעלות עליה ואנחנו פחות בסגנון של בוקינג מראש אז לא היה מקום אז עצרנו ליומיים באתר קמפינג על גדותיו, הורדנו קצת קצב, שטנו בקיאק ונהננו ממזג אויר חמים יותר..

נפרדים מאלבניה שהיתה לנו מאוד מיוחדת ויפה ועל אף הקירבה ליוון, גם מאוד שונה- יש בה המון יופי, החופים עם מי הטורקיז, הכפרים האותנטיים, הגידולים החקלאיים שממש רואים את האנשים עובדים עם הידיים והאזור ההררי המרשים אבל עם זאת היא מדינה מאוד מלוכלכת, יש ערימות של זבל בכל מקום ונראה שזה ממש לא מזיז להם.. הנסיעה בכבישים היא מאוד איטית כי הכבישים במצב לא טוב וגם הנהגים לא זהירים במיוחד.. בחלק מהמקומות לא הרגשנו לגמרי בנוח להישאר ללילה לכן יצא לנו לישון הרבה בחניוני קמפינג ולמדנו ממש ליהנות מהיתרונות של זה..

היעד הבא שלנו הוא מקדוניה, שמענו עליה המון דברים טובים ממטיילים שפגשנו בדרך, מצפים ונרגשים יצאנו לדרך!

One thought on “אלבניה חלק שני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *