אלבניה חלק ראשון

אלבניה חלק ראשון

מהניסיון שלנו של מעברים יבשתיים בין מדינות שונות הגענו למעבר הזה דרוכים וחוששים.. יצא לנו לא מעט לבלות שעות במעברי גבול ולהיתקע בגלל מסמכים, אישורים, בדיקות ועוד אז תיארנו לעצמנו שגם המעבר הזה יהיה מורכב במיוחד בגלל שאנחנו עם רכב שהוא לא מקומי..

אבללללל, היה קל!

גם בצד היווני וגם האלבני היה מאוד ברור לאן נוסעים, איפה מחתימים דרכונים, לא דרשו מאיתנו לצאת מהרכב, אפילו לא לפתוח חלון. הילדים שישבו במושב האחורי וציפו ממש להגיד יאסאס ולהיפרד מהיוונים..

מה שכן, למי שמגיע עם רכב מהארץ- כשמשחררים את הרכב מהנמל (בהגעה שלו ליוון) מקבלים מסמך שחשוב לשמור ולמסור אותו במכס של מעבר הגבול, לנו הסבירו שאם לא שומרים על המסמך עלולים לקבל קנס רציני..

החתמנו דרכונים ועברנו בקלות לאלבניה. מיד אחרי מעבר הגבול יש אזור עם כמה ביתנים (נראים מאוד חאפרים אבל נגלה בהמשך שזה פשוט הקטע באלבניה כולה) ושם ניתן לעשות ביטוח לרכב (GREEN PASS) היות ואלבניה היא לא חלק מהאיחוד ולא ניתן לבטח דרך החברה ההולנדית איתה עשינו ביטוח ליוון.

היעד הראשון שלנו היה העין הכחולה >> למיקום לחצו כאן 

נביעה מרשימה בצבעי טורקיז ונחל זורם שאפשר להשתכשך בקרבתו, ההליכה לנביעה אורכת כ-20-30 דקות מחניון הרכבים. בדרך חזרה לרכב תפס אותנו מבול רציני, היינו ערוכים חלקית עם סופטשל / מעילי גשם אבל בתוך מספר דקות כולנו היינו רטובים ופה ניתנה לנו ההזדמנות לתת שיעור קצר לילדים שלנו על קור רוח ושמירה על מורל גבוה, את 10 דקות האחרונות שכולנו רטובים עד לתחתונים הרעדנו בקולי קולות את כל שירי הגשם עד שהגענו בחזרה לחניון הרכבים.

היעד הבא היה SERENADA להתארגן על כסף מקומי, סים לטלפון ושווארמה אלבנית. מהר מאוד גילינו כמה דברים על אלבניה- לא מקבלים אשראי במלא מקומות, אין חלב סויה בבתי קפה והנהיגה במדינה יותר מאתגרת מבארץ.

בדרום אלבניה יש חופים מהממים, האזור הזה נקרא הריביירה האלבנית ויש שמשווים אותם לתאילנד ולמלדיביים.. לנו קצת קשה עם ההשוואה בעיקר בגלל כמויות הזבל מסביב, לפעמים גם על החוף אבל אין ספק שהחופים מדהימים.

נסענו לקסאמיל KSAMIL >> לניווט לחצו כאן

עיירת חוף מגניבה בדרום אלבניה, חופים לבנים, מים טורקיז, הזכיר לנו את ברזיל של לפני 15 שנה גם בסגנון של תיירות החוף וגם ברמת הקדמה של המקום.

אחרי קצת חופים החלטנו לעלות לצפון אלבניה, כדי לחלק את הנסיעה עשינו עצירה ללילה בחוף יפה נוסף ועוד לילה בטירנה.  

אטרקציות אנחנו כמעט לא מחפשים אבל כשמדובר בטיפוס או חבלים אנחנו זורמים אז עלינו ברכבל לפארק החבלים שבטירנה שממקומם על הר Dajtit  

העלייה ברכבל היתה ארוכה ויפה וגם הפארק היה מהנה ממש לילדים-  מומלץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *