לאונידיו

כמה קסם במקום אחד

כל הזמן שלנו כאן רק חשבנו על כמה מושלם יכול להיות לבלות פה את אוגוסט בכל שנה

עיירה קטנה ומהממת, תוך 3 ימים כבר הכרנו לא מעט פרצופים מקומיים, כולם חביבים, מנופפים לשלום וחיים בשלווה..

שכרנו דירה קרובה מאוד לרחוב המרכזי, פתחנו כל בוקר את היום בהליכה של 2 דקות למכולת הקרובה, קנינו לחם טרי, פירות וירקות אורגניים.. התפקיד של הילדים הוא לשלם (שיעור חשבון בצורה הכי זורמת שיכולה להיות). 

עשינו כמה מסלולי טיול קלילים סביב העיירה, כאלו שיוצאים ממנה ברגל כך שלא צריך אפילו להניע את הרכב. (קישור למסלולים ממש פה למטה)

קיבלנו המלצה על רצועת חוף ים מבודדת במרחק של חצי נסיעה מהעיירה אז החלטנו לבדוק אותה.

ללא ספק, אחד המקומות השלווים והקסומים שהיינו בהם- חוף שקט, מים צלולים ורגועים וגווני טורקיז שמתחרים בתאילנד.. על שפת חוף יש טיול קליל של 20 דקות לכל כיוון בהליכה רגועה עם הילדים עד לאזור סלעי קטנטן שעליו בנויה כנסייה) ומשם יש תצפית נהדרת על כל המפרץ..

בקיצור, דרך קצת עקלקלה עד לשם אבל לגמרי שווה את זה, זה מסוג המקומות שאין מצב להגיע במקרה אלא רק עם המלצה אז קדימה, לא תתחרטו! 

ה-קטע של לאונידיו זה טיפוס, יש סביב העיירה המון מסלולי טיפוס לכל הרמות וברחובות רואים המון מטפסים מכל העולם מסתובבים, יש מקומות להשכיר ציוד ויש vibe מגניב ששייך רק למקומות של מטפסים.. אנחנו לצערנו לא הספקנו לטפס על אף שרעי מאוד התאכזב כי בארץ הוא משתתף בחוג טיפוס ומאוד אוהב, הבטחנו להשלים לו את החוויה במקום אחר ?

ביום האחרון נסענו למקום נוסף עם חוף מקסים ואזור לטיפוס כשעה נסיעה מליאונידיו בדרך מפותלת במיוחד ומהממת, ברובה הנסיעה במקומות לא מיושבים.. על החוף מסעדה קטנה ומקום מושלם לחנות עם קמפר או קרוואן, מצורף גם המיקום.

אחרי כמעט שבוע בליאונדיו התחלנו להתגלגל לכיוון אתונה כדי לאסוף את הקמפר שאמור להגיע ביום ראשון, ההתרגשות בעיצומה.

מסלולים ממולצים >>

מסלול טיול 1 בליאונדיו> טיול על הרכס דרומית ללאונידיו

מסלול טיול 2> טיול בשטחי המרעה מזרחית ללאונידיו דרך מטעים, ציר קטן ומלא חורש ים תיכוני

מסלול טיול שלישי + חוף מבודד מהמם> טיול בחוף מבודד עד לכנסיית סנט ג’ורג’

חוף מקסים+אזורי טיפוס (שעה נסיעה מליאונדיו בדרף מפותלת מהממת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *